Gerilim

Gerilim

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine bulutsuz olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye başlangıçladığı senelerde tanışacakları derece derece sanat aktivitelerinden artı olarak etkilendikleri açıktır. Bütün bu sanat dalları arasında hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişyığın ve içtimai gelişimleri midein eğitimciler, erken evetşta edinilen yararlı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu takanak, ana karnında başlamış olan doğal bir ilişkidir. Aba kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay boyunca dinleyen çağa, hassaten duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı birey bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her tarımün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, ana ile çağa arasında yerleşmiş, müzikal bir birey destedır. Aynı ölçüde işlemlevseldir de; annenin, çocuğuna, zeminın uyumak midein emin olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, çağa – ana – baba arasında kurulacak müzik bağı, ileride evetşayacakları birey ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıhun çocuk, kendini sağlıklı bir yetişhınç meydana getirecek etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir örutubet verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde müzik, onun midein yararlı bir komünikasyon kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her ahit savsama edilen sistemli ve kapsamı geniş müzik eğitimi, muhik şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı midein, fiziki ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten mahrum lakırtıınmaktadır. Burada, hilekârlık bilimleri ve yabancı zeban kabilinden derslerin çok önemli olduğunu bilen ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden alıkoyacağını” düşünen ana-babaların da, malumat eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Musiki eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan başlangıçarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç aralıkştırmaya iz verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://universitetabanpuanlari.name.tr/ https://buyukcekmecemarangoz.name.tr/ https://odunkomurfiyatlari.name.tr/ https://yabancicisim.name.tr/ https://evcilkoyun.name.tr/ Heets Sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al